GA ebooki

Poradnik GA - najważniejsze informacje w jednym miejscu

GA ebook – Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników (oryginalnie Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest to praktyczny podręcznik opracowany przez eksperta i certyfikowanego partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Książka ta ukazuje, w jaki sposób najefektywniej wykorzystać to bezpłatne i potężne narzędzie, jakim jest Google Analytics. Niejeden przedsiębiorca zastanawia się nad tym, co robią ludzie odwiedzający jego witrynę internetową lub aplikację, a tym bardziej nad tym w jaki sposób jego witryna przyczynia się do generowania zysku. Dzięki Google Analytics można zebrać te dane, co pozwoli na świadome kierowanie rozwojem firmy i w konsekwencji - zwiększanie dochodów.

Czytaj więcej

System ERP aplikacja

Ile kosztuje system ERP?

Wyliczenie pełnego kosztu systemu CRP zależy od wielu czynników, które ściśle związane są ze specyficznymi cechami konkretnego przedsiębiorstwa. Spore znaczenie ma wielkość analizowanej firmy. Tym mniejszym wystarczy wprowadzenie głównych funkcji systemu bez ich rozszerzania. Nie trzeba też w ich przypadku sporządzać rozbudowanych baz danych. Nie ma konieczności instalowania modułów zewnętrznych oraz innych dodatkowych opcji. Ponadto niewielkie przedsiębiorstwa nie muszą inwestować aż tak dużo w stworzenie infrastruktury. Analogicznie, w dużej firmie wprowadzenie systemu ERP w każdej sferze jej aktywności może trwać czasami nawet kilkanaście miesięcy. Dlatego tutaj wiążę się to z większymi kosztami.

Czytaj więcej

Kobieta przeglądająca katalogi firm

Firma w internecie

Obecnie każda firma dba o to, aby można ją było znaleźć w internecie. Wielu ludzi, którzy poszukują jakichś przedmiotów czy też usług zaczynają poszukiwania od internetu. Firma widoczna w internecie ma znacznie większe szanse na zdobycie klientów. Jest wiele stron internetowych, na których można się ogłosić i zaprezentować. Można również zdecydować się na prowadzenie własnej strony internetowej. Coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie. Świadczy to o profesjonalizmie i o dobrym podejściu do klientów. Umożliwia im szybkie i łatwe znalezienie usług, których poszukują. Pozwala na zapoznanie się z pełną ofertą oraz cennikiem, a co najważniejsze ułatwia kontakt. Strona internetowa każdej firmy powinna być na bieżąco aktualizowana, zawierać dane kontaktowe, umożliwiać zadanie pytania itp. Ponadto powinna być estetyczna i przejrzysta, aby klient znalazł na niej to co potrzebuje. 

Czytaj więcej

Zarządzanie przedsiębiorstwem za pomocą systemu erp

Zarządzanie przedsiębiorstwem

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić życie bez komputera. Korzystamy z tego urządzenia praktycznie wszędzie i za jego pomocą możemy nadzorować prace innych osób. Jeżeli ktoś ma firmę i chce się nauczyć profesjonalnego zarządzania przedsiębiorstwem, to powinien zainwestować w dobre oprogramowanie erp. Bez takiego oprogramowania zarządzanie przedsiębiorstwem nie będzie możliwe. Nie wystarczy bowiem posiadać jedynie komputer. Są jeszcze potrzebne dobre oprogramowania, które pozwolą nam skuteczniej oraz szybciej pracować.

Czytaj więcej

Jakie oprogramowanie wybrać dla firmy?

Wybór właściwego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem to nie jest sprawa ani łatwa ani też tania i chociaż laikowi może wydawać się, że do prowadzenia firmy wystarczy zwykły komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym to rzecz wygląda zupełnie inaczej. O ile w niewielkich firmach, zwłaszcza jednoosobowych działalnościach gospodarczych, które ani nie zatrudniają pracowników, ani nie posiadają jakichś szczególnie dużych stanów magazynowych czy też nie generują okazałych obrotów, połączenie systemu operacyjnego z zaletami arkusza kalkulacyjnego może być wystarczające, o tyle większe przedsiębiorstwa nie będą w stanie pracować z takim zestawem. Mowa tu oczywiście o wydajnej i przynoszącej firmie zyski pracy. Wszystko można przecież zrobić nawet na kartce na papieru ale o niskiej skuteczności takiego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Czytaj więcej