Skip to main content

Co się stanie jeśli przestaniesz aktualizować Wordpressa?

Dodaj komentarz

Osoby chcące posiadać własną stronę internetową bardzo często decydują się na skorzystanie z różnego rodzaju CMS, które przyspieszają jej budowę, oferując gotowe rozwiązania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest Wordpress, który jest bardzo łatwy w obsłudze i oferuje duże możliwości poprzez mnóstwo wtyczek, zarówno odpłatnych jak i darmowych. O ile stworzenie strony i jej uruchomienie jest w zasięgu większości zainteresowanych dzięki stosownym kreatorom, tak problemy zaczynają się pojawiać wraz z czasem, który upływa od jej uruchomienia. Bardzo częstym problemem jest kwestia aktualizacji całego Wordpressa.

Czy trzeba aktualizować stronę na Wordpressie?

Czemu należy aktualizować Wordpress?

Tak jak w przypadku większości programów, każda aktualizacja CMS prowadzi do wprowadzenia pewnych zmian, mających na celu usprawnienie funkcjonowania, dodanie nowych zabezpieczeń, lub nowych funkcjonalności. Aktualizacje stron Wordpress są niezbędne głównie właśnie ze względu na wprowadzanie nowych zabezpieczeń, co zgodnie z informacjami zawartymi na stronie www.webros.pl jest niezbędne, by strona mogła bezpiecznie funkcjonować w internecie. Równie istotny jest fakt, że nieaktualizowany Wordpress nie będzie współpracował z nowymi wtyczkami, które dają dodatkowe możliwości i pozwalają na dużo lepsze funkcjonowanie strony.

Jakie są skutki braku aktualizacji Wordpressa?

W przypadku zaprzestania regularnej aktualizacji Wordpressa pierwszymi skutkami będzie wyłączanie się kolejnych jego wtyczek. Stare wersje tracą swoje wsparcie, a nowe nie zainstalują się, jeśli CMS jest nieaktualny. W ten sposób traci się wiele funkcjonalności i doprowadzić można nawet do tego, że strona stanie się niefunkcjonalna.

Równie istotny jest fakt, że bez aktualizacji Wordpress stanie się wrażliwy na wszelkiego rodzaju ataki, ponieważ nie będzie posiadał aktualnych zabezpieczeń. W ten sposób można stracić wszystkie dane, które na stronie są przechowywane, a nawet całą stronę. W najlepszym wypadku brak aktualizacji doprowadzi do spowolnienia działania strony, ponieważ niewspierane rozwiązania będą wczytywały się o wiele dłużej, a na niektórych nowszych przeglądarkach nie włączą się w ogóle.

Jak zaktualizować stronę na Wordpressie?

Czy warto aktualizować Wordpressa samemu?

W tym wypadku warto się zastanowić, czy posiada się dostateczną wiedzę, by to zrobić. O ile instalacja strony od podstaw jest ułatwiona dzięki kreatorom, tak już aktualizacja wiąże się z większymi problemami. Niezbędne jest wykonanie kopii zapasowej na wypadek problemów po aktualizacji. Sprawdzić należy też, czy nowsza wersja Wordpressa będzie współpracować z wykorzystywanymi aktualnie rozwiązaniami. Czasem warto też upewnić się, czy aktualnie najnowsza wersja jest w rzeczywistości najbardziej optymalna, ponieważ zdarzają się aktualizacje, które wnoszą nieistniejące wcześniej błędy.

By uniknąć wszelkiego rodzaju problemów, warto postawić na profesjonalne rozwiązania i zgłosić się do firmy, która przeprowadzi cały proces aktualizacji, uwzględniając w to stworzenie kopii bezpieczeństwa strony oraz dostosowanie wtyczek tak, by strona działała równie funkcjonalnie jak przed aktualizacją.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.