Skip to main content

Instalacje fotowoltaiczne - praktyczne informacje

Panele fotowoltaiczne, to w obecnym świecie coraz modniejsze i korzystne rozwiązanie, stosowane w firmach oraz gospodarstwach domowych. Instalacje fotowoltaiczne, przynoszą wiele korzyści na różnych poziomach, jak również pozwalają cieszyć się najnowocześniejszymi rozwiązaniami i technologiami. Czym są panele fotowoltaiczne? Jak zamontować panele fotowoltaiczne? Jaką posiadają żywotność? Jak je podłączyć? Te i inne informacje pomogą podjąć decyzję o zamontowaniu tego rodzaju instalacji, jak również rozwieją wiele wątpliwości.

Panele fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych zamontowane przez Fotowoltaika Lublin - App Energy

Czym są panele fotowoltaiczne i jak wykorzystać te instalacje?

Panele fotowoltaiczne to mechanizmy, które przekształcają energię pochodzącą z odnawialnych źródeł naturalnych - promieni słonecznych, na energie elektryczną, wykorzystywaną w postaci prądu elektrycznego. Dzięki specjalnym instalacjom, możliwe jest zasilanie prądem wszelkich urządzeń, jeszcze mniejszym kosztem i nakładem. Aby w odpowiedni sposób wykorzystać panele solarne, należy dostosować się do kilku obecnie panujących zasad, jak również w prawidłowy sposób zamontować instalację. System paneli fotowoltaicznych powinien być zamontowany na pochyłej powierzchni, która może być specjalnie stworzoną konstrukcją, obok domu, a także istnieje możliwość wbudowania ich w skośny dach. Warunkiem jest, aby elementy te były ustawione w odpowiednią stronę i pochylone pod pożądanym kątem. Instalacje fotowoltaiczne pobierają najwięcej promieni słonecznych podczas słonecznych, letnich dni, a optymalna temperaturą generującą największe zyski jest 25 stopni Celsjusza.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne posiadają prostą i mało skomplikowaną budowę, jak również ograniczoną ilość ruchomych elementów. Dzięki temu żywotność i bezawaryjność instalacji jest jeszcze większa. Producenci instalacji fotowoltaicznych gwarantują bezawaryjne działanie przez około 10 lat, natomiast wiele z zamontowanych systemów sprawnie działa przez kolejne miesiące. Szacuje się, że dobrej jakości panele fotowoltaiczne, mogą sprawnie działać nawet przez 30 lat. Można jednak się spodziewać, iż z czasem i produktywność spadnie, a po kilkudziesięciu latach ich praca ogranicza się do 80% początkowych możliwości.

Instalacje fotowoltaiczne zamontowane przez APP Energy Fotowoltaika Lublin

Jak wygląda proces podłączenia elektrowni słonecznej?

Instalacja paneli, przebiega bardzo szybko i sprawnie, a zależnie od wielkości zajmuje średnio 2 - 3 dni. Każda firma posiada indywidualny dla siebie sposób i metodę, a dobrze zainstalowane panele będą służyć na długie lata. Podczas procesu podłączanie instalacji należy w odpowiedni sposób połączyć ogniwa fotowoltaiczne, kable, falowniki oraz systemy mocujące. Sam montaż składa się z sześciu etapów, którymi są: badania wstępne, montaż konstrukcji nośnej, montaż paneli do konstrukcji, instalacja inwertera, podłączenie kabli i instalacji do sieci, kontrola instalacji i jej uruchomienie. Jednak sami zazwyczaj nie musimy się tym martwić, ponieważ to fachowcy z takich firm jak APP Energy Fotowoltaika Lublin, dbają o to, aby cała instalacja została podłączona w odpowiedni sposób. Dzięki nim nie musimy się przejmować także podłączeniem instalacji do zakładu energetycznego, ponieważ zrobią to za nas.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

To niesamowite, że mamy teraz dostęp do narzędzi, które tak usprawniają pracę jak systemy ERP. ...
Krzysztof 5 miesięcy temu Płatności dzielone na dwa
Nie słyszałem wcześnie o czymś takim jak split payment. Na pewno warto działać naprzeciw niesprawiedliwości ...
Najpierw postanowiłam, że zamontuję w moim gospodarstwie domowym panele fotowoltaiczne. Byłam bardzo zadowolona z tego ...