Skip to main content

Rozwój telefonii komórkowej

Globalizacja i rozwój technologiczny przyniosły światu w krótkim czasie niezwykłe i zaskakujące bogactwo rozwiązań w wielu dziedzinach. Tym, co zostało jednak najbardziej pchnięte do przodu, stał się przemysł elektroniczny. Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie, że telefony komórkowe mogą mieć tak niewielki rozmiar, że można bez problemu zmieścić je w dłoni czy kieszeni. Tym bardziej nikt nie sądził, że mogą one służyć do czegoś więcej niż tylko dzwonienia do drugiej osoby.

ochrona urządzenia mobilnego

Najpopularniejsze marki

Od lat 50., gdy szwedzka firma Ericsson zaprezentowała prototyp pierwszego, historycznego modelu w telefonii komórkowej doszło do znaczących zmian, pojawiły się też mnóstwo producentów telefonów, ich modeli, wiele akcesoriów, jak i sieci komórkowych. Konsument ma olbrzymi wybór, aby dopasować sprzęt do swoich oczekiwań. Ponieważ ten segment usług rozwija się bardzo dynamicznie, okazuje się jednak, że w ciągu dwóch lat, wypada zmienić swoje preferencje. Do producentów telefonów komórkowych, którzy najbardziej odcisnęli swoje piętno na rynku, należą: Nokia, Samsung, Sony Ericsson, Motorola, Samsung, Siemens, LG, a w ostatnim czasie największą furorę robią Huawei i Xiaomi. Jak widać, najbardziej zaznaczyli się przedstawiciele krajów nordyckich i azjatyckich tygrysów.

Jak dobierać telefon?

Kupując telefon, staramy się, aby zapewnił nam on jak największą ilość funkcji i prezentował jak najwyższą jakość oraz długotrwałość. Jesteśmy oczywiście ograniczeni także ofertą reprezentowaną przez konkretną sieć komórkową, która akurat danego telefonu może nie mieć w ofercie albo może wymagać za niego znacznie wyższą sumę niż konkurencja. Samo obsługa połączeń przychodzących i wychodzących, jak i wysyłanie SMS-ów nie jest czymś wystarczającym. Przyjęło się, że to już standardowa możliwość w każdym telefonie. Dzisiaj klientów interesują akcesoria do słuchania biblioteki - np. możliwość dostosowania odpowiednich, mocnych słuchawek, bogata biblioteka wykonawców (np. sieć Play oferuje w swoich telefonach portal streamingowy TIDAL) czy specjalne aplikacje do łatwego pobierania utworów. Tych, którzy lubią uwieczniać chwile na zdjęciach, pasjonować będzie aparat o wysokiej rozdzielczości z dobrą kamerą, która będzie w stanie zachować także wysoką jakość dźwięku. Jeszcze inni będą chcieli korzystać z rozmaitych aplikacji, przez co będzie potrzebne spore miejsce na pamięć w telefonie.

zabezpieczenie telefonu

Zabezpieczenie telefonu

Z pewnością wielu z nas chciałoby posiadać bezpieczny telefon. Dlatego ochrona urządzenia mobilnego jest również wpisana w ofertę producentów telefonów komórkowych, jak i sieci komórkowych. Każdemu z nas nieraz zdarzyło się, że upuścił telefon na twardą powierzchnię. Powodowało to różne uszkodzenia, od mniejszych takich jak delikatne zadrapania czy to na obudowie, czy też na szybce ekranu, jak i po większe, które powodowały konieczność oddania telefonu do naprawy i wymiany całego ekranu. To, w jaki sposób działa zabezpieczenie telefonu i ile wynosi potem rekompensata szkód, zazwyczaj zależy od wartości telefonu i w jaki sposób uszkodzenie jest poważne. Usługi są możliwe do aktywacji zarówno w przypadku przebywania na terenie Polski, jak i za granicą. Ochrona telefonu może dotyczyć nie tylko jego fizycznego zniszczenia, ale także zgubienia przy czym może pomóc usługa bezpieczny telefon mySafety, czy kradzieży danych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

To niesamowite, że mamy teraz dostęp do narzędzi, które tak usprawniają pracę jak systemy ERP. ...
Krzysztof 6 miesięcy temu Płatności dzielone na dwa
Nie słyszałem wcześnie o czymś takim jak split payment. Na pewno warto działać naprzeciw niesprawiedliwości ...
Najpierw postanowiłam, że zamontuję w moim gospodarstwie domowym panele fotowoltaiczne. Byłam bardzo zadowolona z tego ...