Skip to main content

Jakie oprogramowanie wybrać dla firmy?

Dodaj komentarz

Wybór właściwego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem to nie jest sprawa ani łatwa ani też tania i chociaż laikowi może wydawać się, że do prowadzenia firmy wystarczy zwykły komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym to rzecz wygląda zupełnie inaczej. O ile w niewielkich firmach, zwłaszcza jednoosobowych działalnościach gospodarczych, które ani nie zatrudniają pracowników, ani nie posiadają jakichś szczególnie dużych stanów magazynowych czy też nie generują okazałych obrotów, połączenie systemu operacyjnego z zaletami arkusza kalkulacyjnego może być wystarczające, o tyle większe przedsiębiorstwa nie będą w stanie pracować z takim zestawem. Mowa tu oczywiście o wydajnej i przynoszącej firmie zyski pracy. Wszystko można przecież zrobić nawet na kartce na papieru ale o niskiej skuteczności takiego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

ERP System dla firm - co to takiego? 

Zatem jeśli zarządzacie większym przedsiębiorstwem lub wasza firma zaczęła się dynamicznie rozwijać to z pewnością interesuje was właśnie oprogramowanie dla biznesu.
Erp system bo o czymś takim powinniście pomyśleć to taki program, który zapewnia obsługę najczęściej powtarzających się w biznesie operacji. Zwykle nawet najprostsze erp w chmurze zawiera w sobie obsługę stanów magazynowych, możliwość dokonania inwentaryzacji, płatności czy podstawowe narzędzia księgowe. Żeby dokładniej zbadać temat można wpisać w wyszukiwarkę przykładowo https://www.program-erp.pl  Zwykle też da się takie oprogramowanie zintegrować z innymi systemami na przykład tymi, które wykorzystywane są przez duże portale aukcyjne. Ma to szczególne znaczenie jeśli przedmiotem waszej działalności jest handel w internecie, bo właściwie bez podobnych integracji nie sposób dziś prowadzić żadnego, większego sklepu internetowego nie mówiąc już o bardziej zaawansowanych projektach.

Dedykowane oprogramowanie 

Inna sprawa jeśli wasz biznes polega na produkcji czegokolwiek. Wtedy też system ERP jaki wybierzecie musi być wyposażone w funkcje umożliwiające zarządzanie tymi procesami.
Na szczęście na rynku dostępnych jest tyle rozwiązań, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwe jest nawet stworzenie dedykowanego oprogramowania powstałego na bazie rozwiązania udostępnianego na licencji open source. W takim przypadku oczywiście pojawią się dość spore koszty wdrożenia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.