Skip to main content

Cyfryzacja przedszkoli: Czy warto wprowadzać tablety do nauki w przedszkolach?

Przedszkole to miejsce, które w pewnym stopniu kształtuje nasze dzieci. To właśnie tam młodzi zdobywają podstawową wiedzę, zyskują umiejętności społeczne oraz uczą się pracy w grupie. Nowoczesne technologie nie omijają dziś jednak także dzieci. Mogą one stanowić źródło wiedzy oraz sposób na poszerzanie horyzontów. W związku z tym pojawiają się pytania o to, czy warto wprowadzić tablety do nauki w przedszkolach?

Tablet edukacyjny w przedszkolu

Czy tablet edukacyjny to dobry wybór dla dzieci?

Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam w życiu każdego dnia. I choć część społeczeństwa wciąż uważa je głównie za źródło rozrywki, mogą służyć nam także w celach edukacyjnych. Mnogość dedykowanych aplikacji, które służą do zdobywania oraz poszerzania wiedzy, czy rozwijania umiejętności, sprawia, że tablet to dziś świetna pomoc naukowa. Początkowo tablety spotykane były głównie w szkołach wyższych. Dziś coraz częściej spotykamy je w szkołach średnich, a nawet podstawowych. Co więcej, okazuje się, że tablet edukacyjny może znaleźć swoje zastosowanie także w przedszkolu. Wiele placówek, takich jak Przedszkole Mówiś Słupsk stara się na bieżąco podążać za trendami i nowinkami technologicznymi. Czy taką z nich powinny być tablety? O zaletach płynących z cyfryzacji przedszkola wspominamy w kolejnym akapicie.

Nowoczesne przedszkola, czyli cyfryzacja jako odpowiedź na dzisiejsze czasy?

Biorąc pod uwagę fakt, że w dorosłym życiu spędzamy znaczną część dnia, skupiając się na urządzeniach elektronicznych, ich wykorzystywanie od wieku dziecięcego może nieść za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzieci już od małego będą zdobywać doświadczenie w pracy z tabletem. Nowoczesne aplikacje pozwalają na przystępne zdobywanie umiejętności programowania, czy innych cennych zdolności, które mogą przydać się w dorosłym, zawodowym życiu. To także doskonała okazja, by nauczyć się obsługi tego typu urządzeń dla dzieci, które nie mają dostępu do tabletu w domu.

Czy dzieci powinny uzywać tabletów w przedszkolu?

Jakie możliwości daje korzystanie z tabletów w przedszkolach?

Zalety korzystania z urządzeń elektronicznych mogliśmy zaobserwować szczególnie podczas kwarantanny, gdy za ich pośrednictwem mogliśmy brać udział w zajęciach lekcyjnych oraz utrzymywać kontakt z innymi ludźmi. Obecnie dzieci korzystając z tabletów, mogą uczyć się podstawowych umiejętności, które przydadzą się w szkole. Na podstawie ogólnodostępnych i najczęściej darmowych narzędzi dzieci mogą uczyć się alfabetu, poznawać poszczególne cyfry, poznawać utwory muzyczne, czy zaznajamiać się z podstawami języków obcych. Tablet to także możliwość rozwoju, chociażby umiejętności plastycznych. Dostęp do aplikacji, które pozwalają na rysowanie czy malowanie rozwinie w dzieciach zmysł artystyczny, kreatywność i pozwala zwiększyć wyobraźnię poprzez obsługę najprostszych programów graficznych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

To niesamowite, że mamy teraz dostęp do narzędzi, które tak usprawniają pracę jak systemy ERP. ...
Krzysztof 6 miesięcy temu Płatności dzielone na dwa
Nie słyszałem wcześnie o czymś takim jak split payment. Na pewno warto działać naprzeciw niesprawiedliwości ...
Najpierw postanowiłam, że zamontuję w moim gospodarstwie domowym panele fotowoltaiczne. Byłam bardzo zadowolona z tego ...