Skip to main content

Ile kosztuje system ERP?

Wyliczenie pełnego kosztu systemu CRP zależy od wielu czynników, które ściśle związane są ze specyficznymi cechami konkretnego przedsiębiorstwa. Spore znaczenie ma wielkość analizowanej firmy. Tym mniejszym wystarczy wprowadzenie głównych funkcji systemu bez ich rozszerzania. Nie trzeba też w ich przypadku sporządzać rozbudowanych baz danych. Nie ma konieczności instalowania modułów zewnętrznych oraz innych dodatkowych opcji. Ponadto niewielkie przedsiębiorstwa nie muszą inwestować aż tak dużo w stworzenie infrastruktury. Analogicznie, w dużej firmie wprowadzenie systemu ERP w każdej sferze jej aktywności może trwać czasami nawet kilkanaście miesięcy. Dlatego tutaj wiążę się to z większymi kosztami.

ERP aplikacja - mPolka

Co składa się na koszt systemu ERP?

Cena licencji systemu ERP jest zależna od wariantu licencji, a jego wybór jest ściśle powiązany z ilością użytkowników. Największe instytucje najbardziej skorzystają, jeśli zdecydują się na licencję z nieograniczoną liczbą użytkowników oraz opłatą miesięczną albo dożywotnią. Decydując się na licencję dożywotnią, muszą się liczyć ze znacznym kosztem na początku wdrażania systemu, ale później rekompensuje to brak kosztów stałych. Jednak nie wszystkie przedsiębiorstwa na to stać. W ramach miesięcznej licencji, klient ma prawo wybrać konkretną ilość licencji - dla każdego nazwanego użytkownika. Tym rozwiązaniem posługują się przede wszystkim średnie oraz małe organizacje, ponieważ mają niewielu użytkowników. Dzięki licencji miesięcznej znacznie zmniejsza się początkowy koszt wdrożenia systemu ERP, a liczbę licencji zawsze można zwiększyć, jeśli będzie taka konieczność. Dodatkowo do firmy można wdrożyć także aplikację, która zintegrowana będzie z funkcjonującym systemem ERP. Taki produkt można znaleźć na stronie mpolka.pl, gdzie znajdziesz szczegóły innowacyjnej aplikacji autorstwa ODL. Dzięki takiej technologii podniesiesz interakcje miedzy sprzedawcą a klientem, zyskasz przewagę nad konkurencją, poprawisz ergonomię pracy oraz zapewnisz bezpieczeństwo konsumenckie. 

Wprowadzenie systemu ERP

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej firmy systemu ERP przeczytaj artykuł https://www.mpolka.pl/blog/system-erp-czym-jest-i-dlaczego-warto-go-wdrozyc, gdzie dowiesz się czym jest system ERP i jakie niesie ze sobą funkcjonalności. Oprogramowanie RPG powinien zawsze wdrażać dostawca systemu, którym jest albo wyspecjalizowana firma albo producent systemu. W trakcie wprowadzania systemu ERP niezbędne jest:

  • Rozpoznanie potrzeb i wybór optymalnej wersji systemu ERP;
  • Rozważenie procesów biznesowych w przedsiębiorstwie oraz ustalenie obszaru wdrożenia;
  • Uruchomienie projektu wdrożenia;
  • Dostosowanie funkcji systemu do konkretnych potrzeb, wyodrębnionych na wcześniejszych etapach;
  • Wypróbowanie systemu z użytkownikami, przeszkolenie ich, przeniesienie całości danych, uruchomienie systemu;
  • Kontrola wprowadzenia oprogramowania.

Etapy te wymagają wykonania rzetelnej i kompleksowej analizy. Cena wdrożenia jest bardzo trudna do określenia, Początkowy kosztorys zmienia się w wyniku jego dostosowania do realnych potrzeb instytucji. W całym procesie wdrożenia systemu ERP niezwykle ważna jest dobra komunikacja pomiędzy przedstawicielami dostawcy oprogramowania, a osobami podejmującymi decyzje po stronie odbiorcy. Dwustronna wymiana informacji, a także wzajemne zaufanie często kończą się pomyślnym wdrożeniem systemu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

To niesamowite, że mamy teraz dostęp do narzędzi, które tak usprawniają pracę jak systemy ERP. ...
Krzysztof 5 miesięcy temu Płatności dzielone na dwa
Nie słyszałem wcześnie o czymś takim jak split payment. Na pewno warto działać naprzeciw niesprawiedliwości ...
Najpierw postanowiłam, że zamontuję w moim gospodarstwie domowym panele fotowoltaiczne. Byłam bardzo zadowolona z tego ...