Poradnik GA - najważniejsze informacje w jednym miejscu

GA ebook – Google Analytics: zrozumienie zachowania użytkowników (oryginalnie Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest to praktyczny podręcznik opracowany przez eksperta i certyfikowanego partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Książka ta ukazuje, w jaki sposób najefektywniej wykorzystać to bezpłatne i potężne narzędzie, jakim jest Google Analytics. Niejeden przedsiębiorca zastanawia się nad tym, co robią ludzie odwiedzający jego witrynę internetową lub aplikację, a tym bardziej nad tym w jaki sposób jego witryna przyczynia się do generowania zysku. Dzięki Google Analytics można zebrać te dane, co pozwoli na świadome kierowanie rozwojem firmy i w konsekwencji - zwiększanie dochodów.

ebook ga

Cutroni o Google Analytics. Understanding visitors behavior

Autor podręcznika opowiada o tym, że jest nim bardzo podekscytowany, ponieważ książka ta jest aktualnym źródłem wiedzy na temat Google Analitics. Podręcznik w swojej treści zawiera między innymi informacje o najnowszych ulepszaniach GA, takich jak na przykład asynchroniczny kod śledzenia oraz zmiennych niestandardowych. Justin Cutroni ma nadzieję, że osoby korzystające z GA uznają książkę za cenne źródło przydatnej wiedzy.

Czego dowiemy się z GA ebook

Google Analytics: Zrozumienie zachowania użytkowników ukazuje tajniki śledzenia różnych segmentów rynku, a także analizy współczynników konwersji. Książka przedstawia także zaawansowane techniki śledzenia kampanii marketingowych, co jest niezwykle przydatne dla każdego przedsiębiorcy i marketingowca. W podręczniku dodatkowo zawarte są kompletne próbki kodu dla stron internetowych oraz dokładne i przystępne wyjaśnienie jego koncepcji.

Co ciekawego, a co ważniejsze przydatnego znajduje się w tym kompendium wiedzy?

Informacje o tym w jaki sposób działa Google Analytics;
Porady w jaki sposób skonfigurować system, aby mierzyć dane, które będą najbardziej odpowiadać obranym celom biznesowym;
Wiedzę na temat, jak można śledzić działania marketingowe online - między innymi reklamy rozliczane według kosztu kliknięcia, wiadomości e-mail oraz kampanie wewnętrzne;
Informacje w jaki sposób śledzić zdarzenia - zamiast odsłon - w witrynach z funkcjami, takimi jak mapy, osadzone wideo oraz widżety;
Wiadomości na temat sposobu na konfigurację Google Analytics, aby śledzić dane firmy, w tym wielu domen;
Informacje o tym w jaki sposób można korzystać z zaawansowanych technik, takich jak niestandardowe zmienne oraz integracja z CRM.

Justin Cutroni

Justin Cutroni to ekspert w dziedzinie analityki internetowej, a także certyfikowany partner Google Analytics. Przez lata swojej kariery niejednokrotnie współpracował z kierownictwem wyższego szczebla, aby kierować strategicznym wykorzystaniem danych internetowych. Autor książki często współdziała z zespołami marketingowymi oraz IT w celu kreowania planów oraz opracowywania procesów wdrożeniowych niezbędnych do generowania praktycznych danych, co pozwala rozszerzyć perspektywę biznesową przedsiębiorców i marketingowców. Justin Cutroni jest także aktywnym uczestnikiem społeczności analityków internetowych. Wielokrotnie występował i przemawiał na wydarzeniach branżowych, dzieląc się z innymi swoją wiedzą oraz pasją do rozwijania branży analitycznej.

Dodatkowe zasoby

Jeżeli czujesz, że ta książka będzie dla Ciebie idealnym kierunkowskazem do rozwoju nie tylko swojej firmy, ale i samego siebie, zapraszamy na stronę: https://www.oreilly.com/library/view/google-analytics/9781449394608/ , gdzie uzyskasz więcej informacji o podręczniku. Możesz zobaczyć tam okładkę, pełny spis treści, biografię autora oraz przykładową treść.

 

 

No thoughts on “Poradnik GA - najważniejsze informacje w jednym miejscu”

Zostaw komentarz

In reply to Some User