Skip to main content

Poradnik GA - najważniejsze informacje w jednym miejscu

Dodaj komentarz

Poradnik GA ebook – Google Analytics 4: zrozumienie zachowania użytkowników (oryginalnie Google Analytics. Understanding visitors behavior) jest to praktyczny podręcznik opracowany przez eksperta i certyfikowanego partnera Google Analytics Justina Cutroniego. Książka ta ukazuje, w jaki sposób najefektywniej wykorzystać to bezpłatne i potężne narzędzie, jakim jest Google Analytics. Niejeden przedsiębiorca zastanawia się nad tym, co robią ludzie odwiedzający jego witrynę internetową lub aplikację, a tym bardziej nad tym, w jaki sposób jego witryna przyczynia się do generowania zysku. Dzięki Google Analytics można zebrać te dane, co pozwoli na świadome kierowanie rozwojem firmy i w konsekwencji — zwiększanie dochodów.

Poradnik GA - podstawy Google Analytics 4

Cutroni o Google Analytics. Understanding visitors behavior

Autor Poradnika Google Analytics 4 opowiada o tym, że jest nim bardzo podekscytowany, ponieważ książka ta jest najbardziej aktualnym źródłem wiedzy na temat Google Analitics. Poradnik GA w swojej treści zawiera między innymi informacje o najnowszych ulepszaniach GA, takich jak na przykład asynchroniczny kod śledzenia oraz zmiennych niestandardowych. Justin Cutroni ma nadzieję, że osoby korzystające z GA uznają książkę za cenne źródło przydatnej wiedzy.

Czego dowiemy się z GA ebook

Google Analytics: Zrozumienie zachowania użytkowników ukazuje tajniki śledzenia różnych segmentów rynku, a także analizy współczynników konwersji. Książka przedstawia także zaawansowane techniki śledzenia kampanii marketingowych, co jest niezwykle przydatne dla każdego przedsiębiorcy i marketingowca. W podręczniku o podstawach Google Analytics dodatkowo zawarte są kompletne próbki kodu dla stron internetowych oraz dokładne i przystępne wyjaśnienie jego koncepcji.

Co znajduje się w Poradniku Google Analytics 4?

Co znajdziesz w Poradniku Google Analytics 4?

Google Analytics 4 to kolejne ulepszenie narzędzia Google, które ułatwia zrozumienie zachowań użytkowników na stronie internetowej. Poradnik ten jest oparty na popularnym e-booku Cutroniego i zawiera najważniejsze informacje na temat Google Analytics 4, które są niezbędne do skutecznej analizy danych.

🔗 Rozumienie Google Analytics 4

Cutroni dzieli się swoją wiedzą i ekscytacją na temat Google Analytics 4, wyjaśniając najnowsze ulepszenia i funkcje. W poradniku znajdziesz informacje na temat:

  • Asynchronicznego kodu śledzenia
  • Zmiennych niestandardowych
  • Nowych funkcji w Google Analytics 4

🔗 Zrozumienie zachowania użytkowników

Poradnik ujawnia tajniki śledzenia różnych segmentów rynku, a także analizy współczynników konwersji. Znajdziesz tam informacje na temat:

  • Zaawansowane techniki śledzenia kampanii marketingowych
  • Śledzenia zdarzeń, a nie tylko odsłon
  • Śledzenia danych firmy, w tym wielu domen
  • Integracji z CRM

🔗 Zrozumienie kodu GA 4

Cutroni dostarcza kompletnych próbek kodu dla stron internetowych i dokładnie wyjaśnia koncepcje stojące za nimi.

🔗 Jak korzystać z Google Analytics 4?

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jak skonfigurować Google Analytics 4, aby mierzyć dane, które będą najbardziej odpowiadać obranym celom biznesowym?
  • Jak śledzić działania marketingowe online, takie jak reklamy PPC, wiadomości e-mail i kampanie wewnętrzne?
  • Jak korzystać z zaawansowanych technik, takich jak niestandardowe zmienne?

Google Analytics 4 - Poradnik Justina Cutroni

O autorze — Justin Cutroni

Justin Cutroni to ekspert w dziedzinie analityki internetowej, a także certyfikowany partner Google Analytics. Przez lata swojej kariery niejednokrotnie współpracował z kierownictwem wyższego szczebla, aby kierować strategicznym wykorzystaniem danych internetowych. Autor książki często współdziała z zespołami marketingowymi oraz IT w celu kreowania planów, oraz opracowywania procesów wdrożeniowych niezbędnych do generowania praktycznych danych, co pozwala rozszerzyć perspektywę biznesową przedsiębiorców i marketingowców. Justin Cutroni jest także aktywnym uczestnikiem społeczności analityków internetowych. Wielokrotnie występował i przemawiał na wydarzeniach branżowych, dzieląc się z innymi swoją wiedzą oraz pasją do rozwijania branży analitycznej.

Dodatkowe zasoby

Jeżeli czujesz, że ta książka będzie dla Ciebie idealnym kierunkowskazem do rozwoju nie tylko swojej firmy, ale i samego siebie, zapraszamy na stronę: https://www.oreilly.com/library/view/google-analytics/9781449394608/, gdzie uzyskasz więcej informacji o Poradniku Google Analytics 4. Możesz zobaczyć tam okładkę, pełny spis treści, biografię autora oraz przykładową treść. 

Podsumowanie

Poradnik Google Analytics 4 to kompendium wiedzy niezbędnej do pełnego wykorzystania możliwości narzędzia GA. Od podstaw do zaawansowanych technik, ten poradnik dostarcza wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać Google Analytics 4 do poprawy twojej strategii biznesowej i marketingowej.


FAQ — Google Analytics 4

Jak zainstalować Google Analytics 4?

Poradnik dostarcza szczegółowych instrukcji na temat instalacji Google Analytics 4, włączając w to asynchroniczny kod śledzenia oraz konfigurację niestandardowych zmiennych.


Jak korzystać z Google Analytics 4 do śledzenia konwersji?

Google Analytics 4 umożliwia zaawansowane techniki śledzenia konwersji. Poradnik wyjaśnia, jak skonfigurować GA 4, aby mierzyć konwersje zgodnie z twoimi celami biznesowymi.


Jak korzystać z Google Analytics 4 do analizy ruchu na stronie?

Cutroni wyjaśnia, jak skonfigurować Google Analytics 4, aby dokładnie monitorować ruch na stronie, a także jak interpretować dane z GA 4, aby zrozumieć, co przyciąga i zatrzymuje użytkowników na twojej stronie.


Jak Google Analytics 4 integruje się z innymi narzędziami, takimi jak CRM?

Poradnik omawia zaawansowane techniki, takie jak integracja Google Analytics 4 z systemami CRM, aby umożliwić ci pełny obraz danych klienta.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.